כ"ב כסלו התשפ"ד, 05/12/2023

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

שיקגו בחיפה: המערכת הפוליטית סוערת בעקבות החיסול בנשק אוטומטי

זירת הרצח סמוך לגשר פז. צילום: דוברות המשטרה. מצורף סירטון וידאו
Thursday September 28, 2023

האלימות משתוללת: אלמונים חיסלו אתמול בשעות הבוקר סמוך לגשר פז, את תושב העיר, אעטף אבו כלב בן 50, באמצעות נשק אוטומטי. המשטרה פתחה בחקירה ובמקביל יצאו המתמודדים לראשות העיר בקריאה, להגביר את הביטחון האישי ברחובות חיפה, שהפכו בשנה האחרונה למסוכנים ביותר. אתמול נחצה עוד קו אדום, כאשר החיסול בוצע באור יום, לעיניי נהגים רבים, שמשתמשים בכביש העמוס בשעות הבוקר. רכבו של כלב נחסם בידי רכב המתנקשים ואלו ירדו לכביש וירו צרורות לתוך רכבו של הקורבן, שלא היה לו סיכוי לשרוד מתקפה שכזו.

אתמול בשעה 09:09 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב כרמל, על גבר שנפצע באירוע אלימות בדרך ישראל בר יהודה בחיפה. חובשים ופרמדיקים של מד”א הגיעו למקום, אך לא נותר להם אלא לקבוע את מותו של הקורבן.

חובש בכיר במד”א, ישי לוי סיפר: “ראינו את הגבר שוכב כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה וסובל מפציעות חודרות בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות, אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ונאלצנו לקבוע את מותו”.

הרצח המזעזע באור יום, לעיניי נהגים, שיכלו להיפגע בקלות בשל הירי האוטומטי, גרר תגובות נזעמות במערכת הפוליטית, שם נמצא נושא הביטחון האישי במקום גבוה מאוד בשיח הציבורי. ניצב בדימוס, עו”ד יעקב בורובסקי, שרק שלשום בישר על הקמת פורום “מחזירים את הביטחון לחיפה”, אמר: “כשאבחר לראשות העיר, אנהל מלחמת חורמה בפשיעה. חיפה תרושת במצלמות אבטחה וכוח השיטור העירוני יוגדל בצורה משמעותית. אני אחזיר את הביטחון לתושבים”.

יונה יהב כתב למפכ”ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי: “בשבועות האחרונים אנחנו עדים לכך, איך רחובות חיפה הופכים לזירת פשע של מעשי רצח וירי חי, לצד השתוללות של מכוניות מרוץ ואופנועים המסכנים ופוגעים בביטחון האישי של תושבי חיפה ואורחיה. חיפה היא עיר מחוז ומרכז מטרופולין הצפון. פגיעה בביטחון חיפה, כמוה כפגיעה בריבונות ישראל בצפון. מעשי הרצח בעיר מערערים את יסודותיה כעיר שלום. ההשלכות יכולות להיות הרות אסון גם ברמה הלאומית”. יהב הבטיח, כי אם יבחר, הוא יקצה תקציב נרחב כדי להוסיף עוד 100 שוטרים וניידות לרחובות חיפה.

המתמודד אביהו האן: “מצב הביטחון האישי ממשיך להידרדר, אנחנו רואים את הגלישה וההרחבה של מעשי העבריינות הקיצונית לאזורים רבים בעיר. נדרשת היערכות מהירה של משטרת ישראל ועיריית חיפה, כדי לייצר נוכחות של כוחות על הקרקע, שיפעלו נגד גורמים עבריינים וכנגד הפשע המשתולל בעיר. כראש העיר, אקים מערך עירוני משולב עם כוחות המשטרה ואכיפת החוק, כדי לייצר כוחות על הקרקע להגברת הביטחון האישי של תושבי חיפה במרחב הציבורי בעיר”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments