י"ח חשון התשפ"ב, 24/10/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

תערוכת ציורים של האומן אייל מויאל נפתחה בהיכל עיריית מוצקין

היוצר והאומן אייל מויאל, מציג לראש העיר חיים צורי את עבודותיו. צילום: מיקי שרון
Tuesday October 12, 2021

במעמד עשרות אורחים, בני משפחה וחברים, נפתחה אמש תערוכה של היוצר והאומן, אייל מויאל, בהיכל עיריית קרית מוצקין, מקום מגוריו, במעמד ראש העיר חיים צורי ומנהלי מחלקות.

תערוכת היחיד, “נשים שחור לבן” של האמן והמשורר, אייל מויאל, נוגעת בליבו של כל אדם, תוך פסיפס מרשים של מסרים חברתיים.

אייל מויאל הוא עיתונאי, משורר, צייר ואמן ישראלי, יליד 1970, אשר מבטא בשיריו וביצירתו את עולמו הפנימי, תחושותיו, סלידתו מאלימות מגדרית, גזענות וצביעות.

מויאל, חבר באגודת הציירים והפסלים – חיפה והצפון, נשוי ואב לשתי בנות, מתגורר ויוצר בקרית מוצקין. בעל מילגה של “קרן רבינוביץ” לאמנויות, זוכה פרס “הליקון” לסיפור הקצר וסרט על יצירתו צולם והוקרן השנה (2021) במוזיאון חיפה, במסגרת חממת האמנים של המוזיאון. מויאל פעיל בהתנדבות באמצעות האמנות והכתיבה, בהנצחת חללי מערכות ישראל (במסגרת בית יד לבנים – חיפה).

בשנת 2020, יצא לאור ספר השירים הראשון “אדומה” – שירים ויצירות אמנות. עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים ומוצגות בתערוכות בארץ ובעולם”.

כרזת התערוכה של היוצר והאומן אייל מויאל. צילום: דוברות העירייה

בפתיחת התערוכה אמר האוצר מיכאל וקנין: “ביצירותיו של מויאל רואים את הקשר למקום מגוריו – הקריות. התחושה מצפייה ביצירות היא, שחומרי הגלם הם חומרים שנאספו מסביבה אורבנית, תעשייתית והבחירה בצבעים, היא חלק מהאמירה ומעולמו הפנימי של מויאל. הניגוד בין הצבעוניות הנועזת בסדרה של ה”נשים” לבין הדיכדוך הקיומי בסדרה “שחור לבן”, מסמלת את המאבק הפנימי שמתחולל בכל אחד מאיתנו, בכולנו, הנעים במעגלי החיים, בין תחושת דיכדוך לבין תחושת אופוריה מדומה”.

ראש העיר, חיים צורי: ״אייל מויאל מציג פסיפס מרשים של יצירות אומנותיות בעלות מסרים חברתיים, שנוגעים בלב של כל אדם באשר הוא. אני מברך אותו על היוזמה, הכישרון וההתמדה״.

״אייל מויאל מציג פסיפס מרשים של יצירות אומנותיות בעלות מסרים חברתיים״. ראש העיר חיים צורי. צילום: מיקי שרון

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
משה ג'פרי לונדון
11 ימים

שאפו,חבר יקר ואמן נהדר,בהצלחה בדרכיך הפוריה,
משהג’פרי לונדון אמן ויוצר

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף