י"ז חשון התשפ"ב, 23/10/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

10 שנים חולת ניוון שרירים לא יצאה מביתה

צוות היחידה להמשך טיפול הגשים חלום למטופלת. צילום: דוברות כללית
Monday October 11, 2021

במשך 10 שנים לא יצאה ע’ מביתה, בגלל מחלת ניוון השרירים. לאחרונה, צוות אישפוז בית ביחידה להמשך טיפול במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, הגשים לה חלום, לצאת לטבע ולצפות בגלים המתנפצים על החוף.

“אנחנו מלווים את המטופלת והמשפחה כ-10 שנים ובכל ביקור אנו שומעים על החלום שלה”, סיפרה סחר נאטור, אחות ביחידה להמשך טיפול. “חזרתי ליחידה וסיפרתי על כך לד”ר מוחמד חואלד, רופא ביחידה. שנינו החלטנו, שאנחנו מגשימים לה ולמשפחתה חלום ומיד התחלנו לתכנן את הטיול״.

לביתה של המטופלת הגיעו צוות של מד”א, אמבולנס המשאלות והיחידה להמשך טיפול, ויחד הורידו אותה מביתה על גביי מיטה מיוחדת והסיעו אותה באמבולנס לתחילת הטיול, שהתחיל בתצפית בהר בבית ג’ן, לאחר מכן ארוחה חגיגית במסעדת ״אלערישה״ בכפר ראמה, ומשם נסיעה לראש הנקרה וסיום בחוף, בטיילת נהריה, צפייה בשקיעת השמש עם בני משפחתה.

“לראות את המטופלת מחוץ לחדר, בטבע, במסעדה ובים, זה היה אחד הרגעים המרגשים בחיינו. לאחר שנים רבות שלא יצאה מביתה, הצוותים לקחו אותה לטייל, לאכול ופשוט לבלות. חווינו חוויה מרגשת כמשפחה. אנחנו מודים לכולם”, שיתפה אימה של ע’.

“ביחידה להמשך טיפול מאושפזים באישפוז בית 98 מטופלים מונשמים וצוות הכללית נותן מענה רפואי כל ימות השנה. היה מאוד מרגש להגשים לע’ ומשפחתה את החלום. המשפחה לא הפסיקה להודות לנו. זו הייתה זכות גדולה לחוות את היום המיוחד עם המשפחה”, סיכמה ניהל ח’טיב, מנהלת הסיעוד ביחידה להמשך טיפול.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף