י"ז אייר התשפ"ב, 18/05/2022

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

נבחרו חופי הים לתו הדגל הכחול

מטרת התוכנית, לעודד מודעות סביבתית ולקיחת אחריות על שמירת הסביבה החופית והימית. הדגל הכחול. צילום: דוברות עיריית חיפה
Monday May 9, 2022

עמדו בקריטריונים: תוכנית “הדגל הכחול” הפועלת בכ-50 מדינות בעולם, מציינת 35 שנה לראשית פעילותה הגלובלית ו-10 שנים מאז החל המיזם בישראל. מדובר באחד מתווי התקן המוכרים והמוערכים ביותר בעולם בתחום איכות הסביבה, המוענק לחופים, מרינות ולמפעילי סירות תיירותיות בנות קיימא. החופים הזוכים לקבל את התו הסביבתי היוקרתי, נדרשים לעמוד מדי שנה בקריטריונים בינלאומיים מחמירים, השמים דגש על נושאים כגון איכות המים, ניקיון ותחזוקת החוף, פעילויות חינוך סביבתי, בטיחות, נגישות וניהול סביבתי.

מי שמפעילה את תוכנית הדגל הכחול בישראל מטעם ארגון The Foundation for FEE – Environmental Education העולמי, היא עמותת אקואושן (EcoOcean), הפועלת לשימור והגנה על הסביבה הימית של ישראל.

54 חופים, 3 מרינות ונמל אחד, הוכרזו השנה כאתרי דגל כחול בישראל. בחיפה הוכרזו 11 חופים, הם הכוללים את חוף נאות 2, נאות 3, בת גלים 2, חוף דדו זמיר צפון (תחנה 1 ו- 4),  דדו זמיר מרכז (תחנה 2 ו- 5), דדו זמיר דרום (תחנה 3), דדו זמיר הסטודנטים (תחנה 6) וחוף כרמל 1 ו-2. במועצה האזורית חוף הכרמל הוכרזו חוף נווה ים, חוף האקוודוקט וחוף דור.  עוד חופים שהוכרזו בצפון הארץ הם חוף ארגמן בעיר עכו וחוף זבולון בקרית ים.

בין הקריטריונים הרבים שנבחנו, בולטים אלו הנוגעים לניהול והפרדת פסולת, נגישות קלה לציבור ולאנשים עם מוגבלות, הקפדה על איכות מי הרחצה, ניקיון החוף וסביבתו ועוד.

מטרת התוכנית, לעודד מודעות סביבתית ולקיחת אחריות על שמירת הסביבה החופית והימית בקרב משתמשי החופים, הקהילות המתגוררות בסביבתם, ובקרב הרשויות והארגונים העוסקים בניהול החופים.

הנפת הדגל הכחול מעניקה חותמת רשמית לכך, שהחוף או המרינה הינם ידידותיים לסביבה, וכי הרשות המקומית האחראית על החוף או המרינה, מובילה בנושאי ניהול סביבתי ושירות לתושבים.

יניב בלייכר, מנהל המחלקה לניהול סביבתי בעמותת אקואושן: “הדגל הכחול הוא תקן סביבתי-חברתי מחמיר לניהול חופים ומרינות. כשאדם מגיע לחוף דגל כחול הוא יודע, שיגיע לחוף נקי ומתוחזק היטב, העומד בקריטריונים מחמירים של שמירה על הסביבה וניהול סביבתי, לרבות ניקיון, תחזוקה, נגישות ופעילויות חינוך סביבתי. אני מברך את הרשויות המקומיות שזכו השנה בדגל הכחול ואת מנהלי האתרים. גם השנה תמשיך עמותת אקואושן ללוות את הרשויות המקומיות ולסייע להן לשמור על הים ועל החופים”.

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
שלמה
7 ימים

פגשתי את מנהל האגף מר חיליק אמסלם הבודק ברגליו את החוף בזמיר דדו. לא פלא שזכיתם בדגל כחול

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף
[newsletter_signup_form id=1]