ט"ז ניסן התשפ"ד, 24/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הצלת עץ חרוב עתיק בן 86 שנה בקריית ביאליק

הצלת עץ החרוב העתיק בקריה. צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק
Tuesday June 23, 2020

מדובר בעץ חרוב הנמצא במקום אסטרטגי בשדרות ירושלים, קרוב לאנדרטת הזיכרון ובניין העירייה. גילו המשוער של העץ כגילה של העיר קריית ביאליק, כ-86 שנה. לאחרונה התגלו סימני סיכון לקריסתו של העץ העתיק והדרך הקלה לטפל בבעיה היתה לכרות אותו, אך בעירייה הוחלט להציל את העץ ולשקמו. לצורך כך, עבר העץ העתיק טיפול “אורתופדי וכירורגי”. בדומה לחיי אדם, גם לעצים מבוגרים קשה יותר לרפא את עצמם ולהצמיח חיים חדשים בגיל מבוגר יותר.

העץ עבר תהליך של חבלול שלא פוגע בבדי העץ ומצד שני מסוגל לעמוד בעומסים של שני טון, כך שהיחלשות הענפים לא תגרום לקריסה שעלולה לסכן את העוברים והשבים. גזע העץ החלול עבר טיפול נגד ריקבון, טיפול נגד מזיקים ופטריות ונצבע במשחה מיוחדת המחטא את הגזע. לעץ הוחדרו 2 מוטות ברזל בדומה לניתוחים לאיחוי שברים בבני אדם. בנוסף לכך, טופלו גם שורשי העץ המספקים לו את היציבות בקרקע על ידי החדרה דרך האספלט חומרי דישון.

בן בכר, יועץ נוף ומומחה לשיקום, שנשכר על ידי העירייה לצורך ביצוע העבודות ציין: “אני מאמין שעבודות השיקום צפויות להאריך משמעותית את חיי העץ”. ראש העיר אלי דוקורסקי: “אנו בקריית ביאליק מאמינים בסינרגיה בין חיי אדם והטבע שסביבו. בחרנו להחיות את עץ החרוב העתיק על פני כריתתו, העץ שנשתל בימיה הראשונים של קריית ביאליק, ומסמל את הקשר בין הדורות”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments