י"ט סיון התשפ"ד, 25/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הקורונה ממשיכה להכות: שני בתי ספר בחיפה נסגרו

הקורונה הרימה ראש והצבע האדום חזר שוב לחיפה והקריות. צילום: אילוסטרציה
Sunday June 14, 2020

בעקבות דווח על מספר תלמידים ומורה אחד מאומתים כחולי קורונה בבתי הספר “אלכרמה” ו”אל חיוואר”, הפעילו משרד החינוך ועיריית חיפה “נוהל פעולה עם היוודע על תלמיד/מורה חולה מאומת”, וסגרו את בתי הספר.

בביה”ס “אלחיוואר”, נמצאה תלמידה אחת כחולה מאומתת. בעקבות המידע נערכה ע”י משרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית בעקבותיה הינחה המשרד כי תלמידי כיתות א’ עד ב’ ומוריהם, יכנסו לבידוד עד ליום 22.6.20.

בביה”ס “אלכרמה” נמצאו תלמיד ומורה כחולים מאומתים. בעקבות חקירת משרד הבריאות נקבע, כי תלמידי שכבת ז’ ותלמידי כיתות א’ עד ג’ יכנסו לבידוד עד ליום 19.6.20.

ביום שישי נסגרו בעקבות המידע שהועבר ע”י משרד הבריאות שני בתי הספר.

הבוקר מבצעת עיריית חיפה חיטוי יסודי בשני בתי הספר לקראת חזרת התלמידים של השכבות שאושרו. הודעה כתובה נשלחה להורי התלמידים ע”י מנהלי בתי הספר, אשר ימשיכו לעמוד בקשר ישיר עם ההורים ולעדכן אותם על כל התפתחות בנושא.

פעילות מערכת החינוך בעיר מרוכזת ע”י צוות חירום מיוחד שהוקם ע”י העירייה בשיתוף משרד החינוך. הצוות מתעדכן באופן שוטף בהנחיות משרד הבריאות ומעביר אותן על פי הצורך לצוותי מוסדות החינוך כפי שנעשה גם במקרה זה.

בנוסף, עומדים לרשות התלמידים ומשפחותיהם 24 שעות ביממה, צוותי השירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה, באמצעות טלפונים שמספריהם נשלחו להורי התלמידים.

ראש העיר עינת קליש רותם: “עיריית חיפה תמשיך לעמוד לרשות תלמידי בתי הספר המושבתים והוריהם, לעקוב אחר הנחיות משרדי הבריאות והחינוך ותעדכן ככל שיידרש”.

מנהל המחוז של משרד החינוך, ד”ר סער הראל: “שבוע נוסף לפנינו במתכונת של “שיגרת-קורונה” ואנו ממשיכים כל העת לשמור על דריכות ועירנות. שיגרת החיים בימי הקורונה מחייבת את כולנו לשיגרה ניהולית בלתי פוסקת של הערכות מצב בהתאם למדיניות משרד החינוך. אנו מנטרים את שיעורי התחלואה בכל מוסדות החינוך, ובכל אירוע נקודתי שבו מתגלה הנגיף אנו מתחקרים, מבודדים ופועלים על פי הנחיות משרד הבריאות. הפיקוח על מוסדות החינוך עומד בקשר רציף עם מנהלי בתי הספר לכל דבר ועניין”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments