י"ב אייר התשפ"ד, 20/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

קבינט הקורונה אישר: הרכבת תחזור לפעילות בשני הקרוב, אירועי התרבות יחזרו

הרכבת ואירועי התרבות יחזרו. נתניהו. צילום: חיים צח/לע"מ
Wednesday June 17, 2020

קבינט הקורונה אישר לפני זמן קצר כי הרכבת תחזור לפעילות בשני הקרוב. פעילות הרכבת תחודש בהתאם למגבלות והנחיות שיפורטו לציבור ע”י משרד התחבורה ורכבת ישראל.

ראש הממשלה הבטיח בפתח ישיבת כי תוך 24 שעות יושלמו ההכנות לפתיחת אירועי התרבות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח קבינט הקורונה: ״מדינת ישראל חתמה עם חברת ״מודרנה״ על הסדר שיאפשר לנו לקנות חיסונים. החברה מתקדמת בפיתוח, הם טוענים שהם יכולים להגיע לזה באמצע השנה הבאה, אנחנו מקווים שהם יצליחו, אין לנו ביטחון בכך, אבל אנחנו מעוניינים לקבל את החיסונים הללו במהירות אם יפותחו ולכשיפותחו. זה שם אותנו במקום מאוד טוב בעולם.

אנחנו כמובן ממשיכים במאמצים שלנו פה במדינת ישראל, במכון הביולוגי, ואנחנו מקווים גם שם להגיע לתוצאות. זה כמובן יפתור לנו את הדילמה שהוועדה הזאת עסוקה בה כל הזמן – איך לעצור את התפתחות המחלה מצד אחד, ומצד שני להמשיך כמובן את המשך פתיחת הכלכלה. יש עלייה תלולה למדי של תחלואה. אנחנו נדבר בישיבה הזו על האמצעים השונים של בלימת העלייה הזאת.

אנחנו באים עכשיו, בני גנץ, השר טרופר ואנוכי, מפגישה עם נציגי המגזר העסקי שעוסק בתרבות, במופעים. אנחנו מתכוונים לעזור להם לפתוח את זה תחת המגבלות של משרד הבריאות, ועל כך נקווה להשלים את העבודה תוך 24 שעות.

אני מחזיק פה דוח של ה”אקונומיסט” שמדרג את מדינות העולם בדרך שבה הן טיפלו בבעיית הנגיף. אנחנו מדורגים בין 8 המדינות המוצלחות. קיבלנו ציון טוב מאוד. ועם זאת אני אומר – זה משקף את העבר, לא משקף את העתיד – העתיד מתחיל כרגע. יש לנו עלייה בתחלואה, צריך להוריד אותה, צריך להמשיך לפתוח את המשק. אנחנו נדבר גם היום על דרך אחראית לעשות זאת גם בתחבורה, אבל אנחנו חייבים לטפל בעלייה הכללית וגם במוקדי התחלואה הספציפיים. נדרשנו לכך בוועדת שרים מיוחדת לפני הישיבה הזאת״.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments