י"ט סיון התשפ"ד, 25/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

רשות המיסים: פיצויים של למעלה משני מיליארד שקלים אושרו לעצמאים עד כה

צילום: יח"צ
Wednesday May 13, 2020

במסגרת דיון מעקב של ועדת הכספים הזמנית, לעניין יישום וביצוע תוכנית הסיוע הכספיות שהופעלו בשל משבר הקורונה שהתקיים היום (שלישי), הציפו חברי הוועדה וגורמים מקצועיים בעיות שונות העולות מן השטח ודרשו את מענה רשות המיסים לכך.

לבקשת יו”ר ועדת הכספים הזמנית, ח”כ עודד פורר, הציגה מירי סביון סמנכ”לית רשות המיסים, את נתוני המענקים השונים לעצמאים.

מירי סביון, סמנכ”לית רשות המיסים: “במסגרת הפעימה ראשונה לעצמאים שיצאה לדרך לפני פסח, אושרו כ-212 אלף בקשות, ואישרנו לתשלום יותר מ-830 מיליון שקלים, עיקרם כבר בחשבונות הבנק.

הפעימה השנייה שנפתחה בשבוע שעבר, מעל 235 אלף בקשות אושרו, אושרו לתשלום יותר ממיליארד ו-250 אלף שקלים.

הפעימה השלישית, שהיא בתוך הפעימה השנייה (לעצמאים עם מחזור פעילות של עד 300 אלף שקלים בשנת 2019 יש להם אפשרות לקבל מענק נוסף של בין 700 ל-3,025 שקלים), שם אושרו כבר כמעט 155 אלף בקשות והסכום לתשלום הוא קרוב ל-240 מיליון שקלים. אלה שלושת המענקים שבאוויר כבר כמה ימים.

הבוקר עלינו לאוויר עם הפעימה השלישית של מענק השתתפות בהוצאות, גם לעצמאים וגם לחברות, ממחזורים של מ-300 אלף ועד 20 מיליון שקלים, כרגע אין לי את הנתון המדויק, אבל תוך דקות ספורות מהפתיחה היינו עם 500 בקשות, אבל זו באמת ההתחלה. המענק עצמו ישולם אחרי שיוגשו הדיווחים על מרץ-אפריל ומי שצריך גם ינואר פברואר במע”מ. ב-90 אחוז מהמקרים התהליך יהיה כולו אוטומטי, המענק יגיע לחשבונות הבנק תוך ימים ספורים. לחלק מהעסקים נשלם סכומים מאוד משמעותיים כשהתקרה היא 400 אלף שקלים”.

יו”ר הוועדה, ח”כ עודד פורר ביקר את ההתנהלות סביב מתווה הפיצויים: “אנחנו שומעים את מצבם הקשה של העצמאים ובעלי העסקים. יש כמה השגות משמעותיות שעולות מהמתווה, הוא היה צריך לעבור דרך ועדת כספים בהליך של חקיקה, כפי שהתחייבה הממשלה, והורה לה היועץ המשפטי בתחילת הדרך.

למרות זאת הם בחרו לעשות זאת בתקנות שעת חירום, לכאורה כדי שזה יהיה מהר. וכפי שאנחנו יודעים הקיצורים האלה נמשכו הרבה זמן, במקום שהמענקים האלה ינתנו בראשון למאי, חלקם עדיין לא ניתנו או נמצאים עדיין בעיצומו של תהליך. חקיקה דווקא הייתה הופכת את כל הנוסחאות לנכון וטוב יותר עם שיתוף ציבור, וגם עובדת מהר יותר”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments